O nás

Jsme malá, transparentní česká firma s výrobou ve středních čechách. Věříme, že kvalita, zdravotní nezávadnost a trvalost materiálů vždy vítězí nad nejnižší cenou. 

Nejsme pouhými obchodníky.

Naším revírem je truhlárna. Naše tempo je úměrné (kvalitě). Našimi protivníky jsou fádní zdi, špatná akustika v otevřených prostorech a zdražování materiálů. Muži z Woodpasty k nevůli manželek pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je prozářit vaše interiéry a sluchové ústrojí

Nejsme sériovými obchodníky se zbožím východní provenience, které jen zabalíme do líbivého názvu, přihodíme marži a přeposíláme v krabicích do kterých jsme se nikdy nepodívali. Nejsme ani velká truhlářská výroba která ve volných chvílích vyrábí zrovna trendující produkty aby stroje nestály.

Jsme výrobce a značka, která své produkty navrhuje, vyvíjí a vyrábí od A po Z. Osobně známe všechny své dodavatele a známe kvalitu jejich materiálů. Nechceme vyrábět ani prodávat nic, o čem bychom nemohli s čistým svědomím prohlásit, že je v dané kategorii to nejlepší. 

t

Náš příběh

Zakladatel Tomáš Kučva se od roku 2014 živil jako designér a stavitel únikových her. Na jaře 2020 z důvodu pandemie Covid všechny únikové hry zavřely, a Tomáš s manželkou volný čas využili rekonstrukcí bytu. Moc se jim líbil lamelový design stěn, ale zjistili že v ČR podobné prvky v interiéru realizují jen truhláři a to většinou jen na základě návrhů architektů. Cena byla vysoká, doba zhotovení dlouhá a zpočátku ani nebylo jasné kde vlastně začít.

Při brouzdání internetem následně našel Dánskou firmu Woodupp, která je původním autorem nápadu prefabrikovaného akustického lamelového panelu (neradi bychom si přivlastňovali zásluhy za tento skvělý nápad). Rozměry jejich panelů však českým stropům nestačí, a doprava z Dánska byla astronomická. Poslední variantou byly kopie panelů Woodupp z východu. Nicméně dávat si domů panely z neznámých materiálů s chybějícími či falšovanými certifikacemi Tomáš rozhodně nechtěl, neboť již z realizací únikových her věděl, že zejména emise formaldehydů z MDF jsou potenciálně nebezpečné.   

A protože měl Tomáš zkušenosti z výstavby všemožných interiérů od strašidelných domů po pohádkové světy, rozhodl se že nebude dělat kompromisy a panely si z poctivých materiálů vyrobí zde v ČR.  Na základě nadšení všech co panely viděli (a slyšeli!) již pak nebylo daleko k rozhodnutí panely začít vyrábět nejprve pro okolí, a následně pro celý český trh.

K Tomášovi se zanedlouho přidal švagr David, a spolu s kolegy ve výrobě nyní lamelové panely dále inovují, vyvíjejí nové dekory a experimentují s akustikou.

Proč to děláme?

Z řemesla se stalo poslání. Naším cílem je zjednodušit obecný přístup k atraktivním dřevěným obkladům bez kompromisů v designu a kvalitě materiálů. Věříme, že klient s jasnou vizí by měl mít možnost jí realizovat i bez nutnosti vyloupit banku.

Neustále optimalizujeme výrobní procesy abychom byli schopni za rozumnou cenu vyrobit i zakázkové panely s Vaším vysněným dekorem.

Usnadňujeme architektům naceňování a realizaci lamelových projektů klientům.

Baví nás tvořit. Nechceme se zastavit u pár konfekčních dekorů, ale kreativně se posouvat a naplňovat představy naše, i designérů a architektů.

Mnoho lidí řeší špatnou akustiku v již hotových, krásných interiérech. Chceme přinášet profesionální akustická řešení, která tyto interiéry nenaruší, ale naopak pozvednou.