Nejčastější dotazy

 

Když nám rovnou zavoláte, budeme jenom rádi. Pokud se chcete rovnou dozvědět to podstatné bez nutnosti zvedat telefon, níže jsou nejčastější dotazy k lamelovým panelům Woodpasta, jejich nákupu či montáži.

Obecné

Montáž

Dodání

Reklamace

Obecné dotazy
Jak si mám spočítat kolik panelů potřebuji?

Od toho jsme tu v první řadě my, abychom Vám ušetřili práci 🙂 Pokud si však chcete materiál napočítat sami, stačí vědět že na každých 60cm stěny je zapotřebí jeden panel (v případě že je Vás strop do 279 cm). V případě že potřebujete výšku nižší než 140cm, bude Vám stačit “půlpanel” 1385×600 mm, stejně tak pokud potřebujete šířku 28cm a menší, bude stačit formát 2790×280 mm. Při složitějších tvarech stěn je již propočet trochu složitější. Neváhejte nás ale kontaktovat, materiál rádi spočítáme za Vás tak, aby byla výtěžnost materiálu co nejvyšší a neplatili jste za materiál který nepotřebujete. 

Je možné objednat i odbornou montáž?

Ano, prostřednictvím naší zkušené partnerské firmy nabízíme profesionální montáž jakéhokoli rozsahu.

Co když máme stěny vyšší než 279cm (výška panelu) ?

Panely se na sebe standardně vertikálně napojují. Takováto montáž vyžaduje preciznost řezu a zkušenost. V zásadě lze docílit téměř neviditelného spoje, vždy je ale třeba počítat s tím, že u dýh s výraznější kresbou může existenci spoje do jisté míry prozrazovat nenavazující kresba. V domácích podmínkách však vždy můžete spoj orientovat blíže k podlaze, kde bude částečně zakryt nábytkem. 

Jaká je údržba panelů?

Díky kvalitní povrchové úpravě lamel, vysoké hustotě podkladového materiálu a relativně nízké profilaci panelu je údržba prakticky nulová. Pro lepší pocit můžete občas při vysávání stěnu lehce “přejet” vysavačem, ale rozhodně není zapotřebí např. úzkým nástavcem vysavače každou mezeru.

Vzhledem k velmi jemnému brusu dřevěné dýhy taktéž není nutné lamely utírat od prachu, neboť prach se na nich nemá jak usadit.

Výše uvedené samořejmě platí pro vertikální orientaci lamel. Při orientaci horizontální je doporučeno panely širokým kartáčovým nástavcem vysát alespoň jednou za 4 týdny (dle prašnosti) 

Mohu panely instalovat do koupelny?

Hrany jednotlivých lamel se nesmí dostat do kontaktu s vodou, jinak tzv. nabobtnají. Panely tedy do koupelen nemůžeme s čistým svědomím 100% doporučit. Z praxe však odvětrávaná koupelna není pro panely vyjma výše uvedeného problém. 

Jsou akustické vlastnosti panelů certifikovány?

Ano panely prošly akustickou certifikací dle ČSN EN ISO 354 a 11654 a je tedy možné je použít i do prostor vyžadujících akustické studie.

Je možné panely použít v exteriéru?

Současná kolekce panelů Woodpasta je pouze pro interiérové použití.

Kde jsou panely vyrobeny? Jsou opravdu z ČR nebo je to jen zavádějící marketing?

Panely jsou vyráběny ve středních čechách. Jsme jedni z mála výrobců v EU a náš e-shop je jediné místo kde se dají zakoupit online.

Máme doma velmi špatnou akustiku, kolik panelů nám vyřeší problém?

Každý interiér je jiný a zvukové vlny se v něm šíří specificky. Nafoťte Váš prostor abychom získali povědomí o jeho dispozicích, a společně se pokusíme identifikovat zdroj problému a jak jej co nejefektivněji eliminovat. 

Z jakého materiálu je akustický podklad?

Akustický podklad je vyroben z lisovaného recyklovaného plastu vysoké hustoty, takže je pevným podkladem pro lamely a lze přes něj panely vruty kotvit na stěny i stropy. Podklad je antistatický a má hladký povrch, tj. “nechytá” prach.

Z jakého materiálu jsou vyrobeny lamely?

Lamely jsou vyrobeny ze středně husté dřevovláknité desky (MDF – “medium density fiberboard). Jedná o materiál používaný například při výrobě kvalitních nemasivních kuchyní. Jeho velkou výhodou oproti masivním dřevěným lamelám je především tvarová stálost, není tedy třeba mít obavy, jestli se lamely v budoucnu “nezkroutí”.

Jak jsou lamely připevněny k akustické podkladové desce?

Lamely jsou k podkladu připevněny mechanicky odolnými sponami v množství více než dostatečném pro to, abyste lamelu z podkladu vlastníma rukama ani při nejlepší snaze nedostali 🙂

Lze za panely schovat kabely?

Panely jsou pro schování kabeláže naprosto ideální. Způsobů je hnedle několik, neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace o pro Vás nejvhodnějším způsobu.

Lze koupit panel s jinou barvou akustického podkladu?

Ano, barev je k dispozici téměř 50 od klasické černé po hráškově zelenou. V praxi nejpoužívanější je však černá, bílá a 3 odstíny šedé. Můžete si nakonfigurovat jakoukoli kombinaci podkladu a dekoru lamel.

Vejdou se mi panely při osobním odběru do auta?

Zálěží na konkrétním autě, ale existují 2 předpoklady pro úspěch při osobním odběru:

– sedadlo spolujezdce lze sklopit do téměř horizontální polohy
– ze sedadla spolujezdce lze sejmout opěrku hlavy

Pak už vám stačí jen metrem zmeřit že od kufru po palubní desku se Vám vejde 280cm

Montáž panelů
Zvládneme montáž svépomocí?

Záleží na konkrétních okolnostech a Vašich zkušenostech. Pokud se jedná o panely na rovnou stěnu bez vyřezávání (otvory na zásuvky, vypínače, nástěnný nábytek apod.), je to hračka. Z výroby Vám můžeme za poplatek 200,- Kč/řez panely rovnou zakrátit na výšku Vašeho stropu, takže doma je jen nalepíte či navrtáte na zeď. Pokud máte doma okružní pilu (tzv. maflík), zakrátíte si je bez problémů sami.

Jak připevním panel na zeď?

Panel můžete na zeď buď přilepit klasickým lepidlem “Mamut”, nebo přivrtat na hmoždinky. První varianta je rychlejší a snadnější, montáž je však “definitivní” a panel již nedemontujete aniž byste poškodili omítku pod ním.

Mohu panely montovat přímo na zeď, nebo je potřeba nějaká konstrukce?

V případě, že Váš interiér netrpí kriticky špatnou akustikou, panely lepíte/vrtáte přímo na zeď. I takto je samozřejmě panel akusticky pohltivý a účinně pomáhá. Pokud potřebujete akustiku vylepšit zcela zásadně, montujete panely na dřevěný či sádrokartonový rastr o hloubce 50mm vyplněný obyčejnou minerální vatou.

Jak se panely formátují?

Okružní pilou (maflem) s vodící lištou/pravítkem. Pilou řežete snadno celý profil panelu, plsťěný podklad řezu nijak nevadí a netaví/nenamotává se na kotouč. V případě složítějších výřezů zvolíte přmočarou pilu (tzv. “šukačku”), a na zásuvky/vypínače je nejsnažší použít vrtačku/aku šroubovák s “vykružovákem”. Řežeme vždy plstí nahoru/ lamelami dolů. Hloubku řezu v případě okružní pily nastavíte jen těsně pod hloubku materiálu a trajektorii plánového řezu oblepíte krepovou páskou. Neváhejte nás však před/při montáži svépomocí kontaktovat, rádi Vám poradíme po telefonu!

Dají se panely instalovat na strop?

Díky své nízké plošné váze je montáž na strop naprosto bez problémů. 

Co když máme na stěnách zásuvky nebo vypínače?

Otvory pro ně lze vyřezat přímočarou pilou, jednodušší je však vykroužit otvor “vykružovákem” a vypínač či zásuvku předsadit na panel.

Lze panely zkombinovat s nějakým LED osvětlením?

Ano, nabízíme LED pásky přímo do panelů ve dvou variantách – do mezer mezi lamelami, nebo jako náhradu celé jedné lamely. Naše pásky nabízíme i v černé variantě (pásek není mezi lamelami po zhasnutí téměř viditelný) a vždy se jedná o vysoce kvalitní pásky s vysokou hustotu LED diod, 

K čemu jsou a jak se montují ukončovací lišty?

Ukončovací profil / lištu přirazíte a nalepíte zleva či zprava panelu přímo na zeď. Dekor lamel tak bude i z boku panelu. Ukončovací profily nejsou potřeba, pokud vaše lamelová sekce bude ukončena přirozeně například rohem místnosti, niky nebo prostě tam, kde nebude hrana panelu na očích. Mnoho klientů si však vystačí bez ukončovacího profilu i když hrana očích je.

Je možné panely naformátovat již z výroby?

Zakrácení celého panelu horizontálně je možné za poplatek 200,-Kč/řez (panel). Výřezy otvorů či jiné formátování na základě zkušeností neprovádíme, neboť je pro absolutní přesnost potřeba je realizovat na místě při montáži. Při objednání montáže od nás se však samozřejmě postaráme o vše od A po Z.