Proč zvolit panely od Woodpasta?

Naše lamelové panely se nepodbízí cenou, ale kvalitou.  S rostoucí nabídkou na první pohled identických panelů dovážených ze zahraničí Vás zcela oprávněně zajímá, v čem jsou naše panely jiné a jakou přidanou hodnotu představují. 

Kvalita MDF – jádra lamel

Slyšeli jste o formaldehydech?

Jedná se o plyny, které se v nízkém množství vyskytují v mnoha stavebních materiálech včetně MDF. Je však nesmírně důležité, aby jejich obsah nepřesáhl určitou mez, za kterou se již jedná o nebezpečný karcinogen, který rozhodně v interiéru nechcete. Platí že čím levnější MDF, tím vyšší obsah formaldehydů. V ČR a dalších zemích EU se nesmí vyrábět z MDF nižší třídy než je “E1”, která je nezávadná, avšak výrazně dražší. V některých zemích toto však neplatí, proto nákup panelů neznámého původu může představovat zdravotní riziko. A protože Woodpasta vyrábí v ČR, naše lamely jsou z kvalitní a certifikované MDF. 

(doporučujeme si k panelům přičichnout – kvalitní panel bude mít zcela neutrální odér, s lehkým nádechem dřeva. Jakýkoli jiný odér je výstražným signálem)

Povrchová úprava lamel

Lamely, které je snadné udržovat a vydrží!

 Levné panely mají zpravidla nebroušenou dýhu s jednou vrstvou oleje neznámých parametrů, která zprvu vypadá hezky “přírodně”, ale zub času k ní bude nemilosrdný. Čím drsnější povrch dřeva, tím je třeba více a lépe dřevo konzervovat. Ve Woodpastě všechny dýhy brousíme, leštíme a následně uzavíráme kvalitním belgickým olejovoskem CIRANOVA, který je zcela nezávadný a má certifikaci i na dětské dřevěné hračky. A co to znamená pro Vás? Lamely které budou (vyjma přirozené oxidace dřeva) vypadat stejně dnes i za 10 let. 

Sražené hrany

Panely, na kterých nemusíte dále pracovat

 Levnější panely zpravidla nemají na lamelách tzv. sražené/zalisované hrany, neboť se jedná o časově náročnou úpravu. Jedná se proces kdy se dýhované hrany lamel jemně zbrousí/zatlačí , čímž se zvýší odolnost hrany dýhy proti nárazu, zpříjemní pocit na dotyk a hlavně odstraní případné otřepky dřevěné dýhy z řezání lamel. Ty si můžete představit jako malé třísky tu a tam trčící s obou stran každé lamely. Tyto budete chtít zcela jistě odstranit, což znamená opatrné ruční broušení každé lamely, abyste hranu nezbrousili moc (probrousili byste se k vrstvě dýhy do které se nedostal olej a je tudíž výrazně světlejší). V panelu o výšce 280cm o 15 lamelách se tedy jedná o 84 metrů hran které je třeba dobrousit. Panely Woodpasta Vám dorazí zcela hotové, bez potřeby jakýchkoli úprav.

 

Požární certifikace

Mějte jistotu, že Vám neblafne stěna. 

Panely Woodpasta jsou certifikovány dle ČSN-EN 13501-1.  V současné době disponují třídou “E” reakce na oheň, přičemž certifikace na třídu D-s2-d0 právě probíhá, stejně jako vývoj panelu třídy B-s1-d0. V rezidenčních projektech je to především o dobrém pocitu, v komerčních projektech jde o nezbytnost. 

Akustická certifikace

Zlepšení akustiky místnosti máme o co opřít.

Levné lamelové akustické panely zpravidla nemají žádnou certifikaci, a když už se údaj o akustických vlastnostech najde (někdy i s grafem), neexistuje zkušební protokol o který by se bylo možné opřít. Akustika je však alchymie, a nestačí dát jakékoli lamely na jakýkoli plstěný podklad. Strávili jsme mnoho času výběrem správné hustoty akustické plstě, abychom dosáhl špičkových výsledků. A ty jsou stvrzeny certifikací dle ČSN EN ISO 354 a 11654.

 

Profesionální podpora

Panely pro nás nejsou jen další obchodní artikl.

Naše činnost se točí jen kolem lamelových panelů. Zpozorujeme je na kilometr daleko, známe každý centimetr, každou sponu a sobě domů i klientům jsme namontovali stovky metrů čtverečních v nejrůznějších prostředích včetně všech možných atypů. Díky zkušenostem jsme  schopni kvalifikovaně poradit se vším co se panelů týká. Od vhodného kotouče na řezání, přes výřezy na zásuvky až po vhodné umístení panelů v interiéru. 

 

Zakázková výroba

Jste kreativní, nároční nebo prostě jen chcete originál?

Být přímým výrobcem je řehole, ale flexibilita za to stojí. Chceme mít možnost vyrobit jakýkoli dekor se nám zamane, a víme že především architekti a designéři tuto možnost ocení také. Pokud tedy potřebujete panel s konkrétním dekorem, dejte nám vědět a připravíme nám nabídku na jakékoli HPL, dřevěnou dýhu, nebo třeba i kovolaminát či kamennou dýhu!